• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
İspanya'dan iki Kırım-Kongo hemorajik ateş olgusu bildirildi.
 Virulence dergisini Nisan 2016 sayısında kan dolaşımı infeksiyonlarına ilişkin bir dizi makale yayınlandı. Türkiye'den de bir yazarın makalesinin olduğu yazılara serbest erişim mümkün.
Nature dergisinde 10 Ekim tarihinde yayınlanan bir ek sayı, tüberküloza ilişkin epidemiyolojiden yeni ilaç gelişimine, aşıdan latent infeksiyona değin çok sayıda makaleler içeriyor. 43 sayfalık ek sayıya serbest erişim mümkün.
Clinical Microbiology and Infection Dergisinde yayına kabul edilen bir derleme makale tüberkülozun yeniden ciddi bir sorun haline dönüşmesini moleküler biyolojik verilerin ışığı altında inceliyor.
The New England Journal of Medicine'da yayınlanan bir derlemede insan babesiosis infeksiyonu anlatılıyor.
Lancet Infectious Diseases'in Haziran 2012 sayısında yayınlanan bir metaanaliz farklı hemoglobinopatilerle malaria gelişmesi arasındaki ilişkiyi inceliyor.
Dünya'da sıtma'dan ölenlerin sayısı tartışma yarattı..
Üçlü tedavi ile en az 6 ay en çok 18 ay tedavi edilen 18 hastada bir hariç tam tedavi başarısı sağlanmış.
MMWR'ın 4 Mart sayısında yayınlanan makale "central line-associated blood stream infections" CLABSI adıyla bilinen infeksiyonlara ilişkin 2008-2009 yılllarına ait verileri 2001 yılındaki verilerle kıyaslıyor. Makalenin tamamına ekteki linkten serbest erişim mümkün.
Clinical Infectious Diseases'in web sitesinde yayınlanan bir makale bir oral antidiyabetik olan 'Gliburide' (glibenclamide)'in Burkholderia pseudomallei infeksiyonlu (meliodosis) hastalarda mortaliteyi belirgin derecede azalttığına işaret ediyor. Makalenin tam metnine ücretsiz erişim mümkün.