• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
Giderek sayısı artan uzaktan eğitim kurslarından sizler için seçtik. Bu kurslar ücretsiz olup, eğer sertifika isterseniz ödeme yapmanız gerekiyor. 
Yeditepe Üniversitesi yeni hastanesinin antimikrobiyal olduğunu iddia ediyor..
Mutlu Yıllar
31/12/2018
 Yeni Yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk ve başarı getirmesi dileklerimizle...
Hacettepe Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı'nda açılan bir adet öğretim görevlisi kadrosuna uzman hekim aranıyor. Başvurular 27 Aralık 2018 ile 10 Ocak 2019 tarihleri arasında kabul edilecek. Bu kadroya başvurmayı düşünenlerin başvuru öncesi veya sonrası Anabilim Dalı ile temasa geçerek ön görüşme talebinde bulunmaları öneriliyor. Başvuru koşullarını haberin ayrıntısında bulabilirsiniz.
 Brezilyalı infeksiyon hastalıkları ve klinik mikoloji uzmanı Prof. Marcio Nucci kendi bestelediği ilk single albümünü yayınladı.
 Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 80. yılında saygı ve özlemle anıyoruz.
 FDA kronik hepatit tedavi infeksiyonu tedavisi amacı ile ilaç geliştirilmesi için taslak kılavuz yayınladı. Kılavuzun amacı ilaç geliştirenlere yol göstermek. 
Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun...
23 yıldır yayınlanan FLORA İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Dergisi EMBASE (ELSEVIER) tarafından indekslenmeye başladı. Dergi ayrıca Türk Tıp Dizini, ve DOAJ'da indeksleniyor.
 2018 Nobel Tıp ve biyoloji ödülünü kanser tedavisinde Check-point inhibitörleri çalışmaları ile James P. Allison ve Tasuku Honjo aldı.