• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
 Febril Nötropeni ailesinin hekim üyelerinin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz... 
Febril Nötropeni Derneği seçimli genel kurulu 28 Şubat 2019 tarihinde Ankara'da saat 14:00'da Dernek genel merkezinde yapılacaktır (Bükreş Sok. 3/20, GOP). Çoğunluluk sağlanamaması durumunda toplantı aynı yer ve saatte 27 Nisan tarihinde yapılacaktır.  
JAMA'da yayınlanan metanaliz aspirin'in kardiyovasküler hastalıklardan korunmada yararlı olduğunu doğruladı ancak kanama riski artıyor.
Dünya Sağlık Örgütü 2019'da sağlığımız tehdit eden 10 önemli başlığı yayınladı. Tehditlerden Bunların başında aşı reddi geliyor.
 Yayınlanan 2 çalışma bu konuda şüphelere yol açtı. 
Giderek sayısı artan uzaktan eğitim kurslarından sizler için seçtik. Bu kurslar ücretsiz olup, eğer sertifika isterseniz ödeme yapmanız gerekiyor. 
Yeditepe Üniversitesi yeni hastanesinin antimikrobiyal olduğunu iddia ediyor..
Mutlu Yıllar
31/12/2018
 Yeni Yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk ve başarı getirmesi dileklerimizle...
Hacettepe Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı'nda açılan bir adet öğretim görevlisi kadrosuna uzman hekim aranıyor. Başvurular 27 Aralık 2018 ile 10 Ocak 2019 tarihleri arasında kabul edilecek. Bu kadroya başvurmayı düşünenlerin başvuru öncesi veya sonrası Anabilim Dalı ile temasa geçerek ön görüşme talebinde bulunmaları öneriliyor. Başvuru koşullarını haberin ayrıntısında bulabilirsiniz.
 Brezilyalı infeksiyon hastalıkları ve klinik mikoloji uzmanı Prof. Marcio Nucci kendi bestelediği ilk single albümünü yayınladı.