• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
 Türkiye Cumhuriyeti'nin özgür ve çağdaş bir ülke olmasını sağlayan en önemli aşamalardan birisi olan 30 Ağustos Zaferi'nin 96. yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, özlem ve minnet duygularıyla anıyoruz... Falih Rıfkı Atay'ın kaleminden Büyük Taarruza İstanbul'dan Bakarken isimli bir videoyu haberimiz içeriğinde sunuyoruz. 
Tüm üyelerimizin Bayramını kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyoruz...
    International Mathematical Union tarafından her 4 yılda bir verilen Leelavati Ödülü bu yıl Ali Nesin'e verildi. Ödülün verilme gerekçesi Ali Nesin'in Türkiye'de matematik alanında toplumsal farkındalık yaratması. Bu farkındalığın en önemli kaynağı olarak ise Ali Nesin tarafından Şirince'de oluşturulan Matematik Köyü gösteriliyor.      Ödülün öyküsünü ve Ali Nesin tarafından Bilim Akademisi üyelerine yazılan teşekkür metnini haberimizde okuyabilirsiniz.
 İnfeksiyon Hastalıkları dergileri arasında Lancet Infectious Diseases 25,148 impakt faktörü değeri ile ilk sırada yer alıyor. İnfeksiyon Hastalıkları kategorisindeki 88 derginin 2017 yılına ait impakt faktörünü ekteki Excel dosyasında bulabilirsiniz.
 14-17 Haziran 2018 tarihleri arasında Stockholm'de yapılan 23. Avrupa Hematoloji Derneği (EHA) Kongresi'ne katılan delegelerden birinde henüz tiplendirmesi yapılmayan meningokokal menenjit saptandı. EHA bu konuda katılımcıları uyaran bir duyuru yayınladı. Ayrıntıları haberimizde okuyabilirsiniz.
 17-19 Haziran 2018 tarihleri arasında Atina'da yapılan 20. International Immunocompromised Host Society (ICHS) Kongresi sırasında açıklanan seçim sonuçlarına göre Prof. Dr. Murat Akova Derneğin Başkan Yardımcılığı (Vice-President) görevine getirildi. Dr. Akova bu görevi 2018-2020 yılları arasında sürdürecek. 2020-2022 yılları arasında Seçilmiş Başkan (President-elect), 2022-2024 yılları arasınde ise Dernek Başkanı (President) olarak görev yapacak.
 Tüm Febril Nötropeni Ailesinin Bayramını kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyoruz...
 Bir Ulusun küllerinden yeniden doğduğu bir dönemin başlangıcı olan 19 Mayıs'ta Ulu Önderi bir kez daha minnet ve şükran duygularıyla anıyoruz...
İnsani yardım alanında doktorluk – İtalya’da eğitim programı İtalya’daki Universitat del Piemonte Orientale (UPO) Acil Tıp ve Afet Tıbbı Araştırma Merkezi (CRIMEDIM) ve Sınır Tanımayan Doktorlar işbirliğiyle gerçekleşecek insani yardım alanında doktorluk konulu eğitime katılmak için son başvuru tarihi 15 Mayıs 2018. Ayrıntılar için lütfen haberimizi okuyunuz.
Çeşitli dergilerde yayınlanan ve pratiğe yansıması beklenen 13 çalışma NEJM Journal Watch'da yayınlandı.