• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
Vefat..
13/06/2019
Sn. Prof. Dr. Serhat Ünal’ın babası vefat etmiştir. Febril Nötropeni Derneği olarak hocamızın acısını paylaşır ve sabır dileriz.  
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalından 3 çalışma yayınlandı. Bilgi için habere bakınız..
 Klimik Derneği'nin yayınladığı uluslararası bir dergi olan Infectious Diseases and Clinical Microbiology (IDCM)'in  ilk sayısı yayınlandı. IDCM, tamamen serbest erişilebilen ve makale yayımı için hiç bir ilave ücret talep etmeyen bir dergi olarak yayınlanıyor...
 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun...
 Leonarda da Vinci 2 Mayıs 1519'da yaşamını yitirdi. Gelmiş geçmiş en büyük ressamlardan bir olmasının yanısıra pek çok yeteneği de kişliğinde barındıran bir  "polimath" olan Da Vinci'nin tıpla olan ilişkilerinin  ayrıntılarını haberimizde okuyabilrsiniz.
 Ulus'un kaderinin kişilerin değil de tüm ulusu oluşturan bireylerin elinde olduğunu ve Ulus'un geleceğini sadece ve sadece iyi yetişmiş, uygar, açık ve hür fikirli gençlerin yönlendireceğini 99 yıl öncesinin ağır savaş koşullarında öngören Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü her zamankinden daha büyük bir özlemle anıyoruz. Kutlu Olsun...
 KLİMİK Derneği'nin desteği ile yayın hayatına atılan Infectious Diseases & Clinical Microbiology (IDCM), İngilizce olarak senede 3 kez (Nisan, Ağustos ve Aralık) aylarında ve sadece online olarak yayınlanacak. Serbest erişimli olacak dergide, hakem değerlendirilmesinden  sonra yayına kabul edilecek makaleler için herhangi bir basım/yayım ücreti talep edilmeyecek.
 Febril Nötropeni ailesinin hekim üyelerinin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz... 
Febril Nötropeni Derneği seçimli genel kurulu 28 Şubat 2019 tarihinde Ankara'da saat 14:00'da Dernek genel merkezinde yapılacaktır (Bükreş Sok. 3/20, GOP). Çoğunluluk sağlanamaması durumunda toplantı aynı yer ve saatte 27 Nisan tarihinde yapılacaktır.  
JAMA'da yayınlanan metanaliz aspirin'in kardiyovasküler hastalıklardan korunmada yararlı olduğunu doğruladı ancak kanama riski artıyor.