• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
 ESCMID Yönetim Kurulunun boşalacak 3 üyeliği için yapılan seçim sonuçları açıklandı. Prof. Dr. Önder Ergönül İnfeksiyon Hastalıkları alanında yönetim kuruluna seçilen iki üyeden bir olma başarısını gösterdi. Febril Nötropeni ailesi adına kendisini gönülden kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.
 NEJM Journal Watch'da yayınlanan bir anket tıp öğrencilerinin derslere taşınabilir bilgisayar getirip getirmemesini oyluyor. Siz de oy verebilir ve oylamadan sonra o anki sonuçları görebilirsiniz.
 5000'den fazla medikal dergi ve 364 tıp kitabına serbest erişim sağlayan bir portal mevcut...
 Bilim Akademisi Derneği tarafından elektronik olarak yayınlanan Sarkaç dergisi çeşitli bilimsel konularda popüler yazılar içeriyor. Derginin web sitesinedeki yazılara serbest erişim mümkün.
 ESCMID Yönetim Kurulu için yapılacak seçimler için oy verme işlemi bugün TSİ 14:00'de başlıyor. 12 Aralık'a TSİ 14:00'e kadar sürecek oylamada Türkiye'den Prof. Dr. Önder Ergönül de aday...
 Bu yıl 13-19 Kasım arası düzenlenen Antibiyotik Farkındalık Haftası dolayısıyla, Elsevier yayınladığı dergilerden seçtiği çok sayıda makaleyi 1 Şubat 2018 açık kalacak şekilde kullanıma sundu.
Çağdaş Türkiye'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 79. yılında özlem ve saygıyla anıyoruz.
 Ülkemizin uygar ülkeler arasına katılmasındaki en büyük adım olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 94. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve saygıyla anıyoruz...
 2017 Tıp ve Fizyoloji dalinda Nobel ödülünü kazananlar açıklandı. Nobel Komitesi bu yıl ödülü Jeffrey C. Hall, Michael Rosbash ve Michael W. Young isimli araştırıcılar arasında paylaştırdı. Ödülü getiren araştırma sirkadyen ritmi kontrol eden moleküler  mekanizmalarla iliişkili. Her üç araştırmacı da ABD'deki üniversitelerde (ilk ikisi Brandeis, diğeri Rockefeller Üniversitesi) çalışıyor.
Tüm üyelerimizin Zafer ve Kurban Bayramlarını kutlar, mutlu ve huzurlu tatiller dileriz..