• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
14 Mart 1827'de, II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet'in önerisiyle ilk cerrahhanenin, Şehzadebaşı'daki Tulumbacıbaşı Konağı'nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulması, Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir. Okulun kuruluş günü olan 14 Mart, "Tıp Bayramı" olarak kutlanmakta.
Ünlü evrenbilimci ve fizik profesörü Stephen Hawking, 76 yaşında hayatını kaybetti.
Febril Nötropeni Derneği tarafından 27-29 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen 12. Febril Nötropeni Simpozyumu'nda gerçekleştirilen sunumların video kayıtları-slayt setleri İNFEKSİYON DÜNYASI, ONLINE TV-SUNU MERKEZİ'nde.
 Febril Nötropeni Derneği 8 Mart Uluslararası Dünya Kadınlar gününü kutlar..
Mutlu Yıllar...
29/12/2017
 2018 yılında tüm üyelerimize sağlık, mutluluk, huzur ve barış dolu günler diliyoruz... Yeni Yılınız kutlu olsun...
 NEJM Journal Watch dergisi tarafından seçilen 2017 yılının en önemli 10 makalesine ilişkin dergide yayınlanan yazılara serbest erişim mümkün. Haberimiz ekindeki makaleler üzerine tıklayarak  Journal Watch'daki yazıların tam metnine erişebilirsiniz.
 Kanıtlar dergisinde yayınlanan 3 yeni Türkçe Cochrane derlemesine ücretszi erişebilirsiniz. Derginin sitesinde daha önceden yayınlanmış 14 derleme daha bulunuyor.
 Nature dergisinin sayfalarından serbest erişilebilen listede değişik disiplinlerden bilim adamları, yöneticilerin yanısıra deneysel bir tedavi için gönüllü olan 12 yaşında bir kız çocuğu da bulunuyor. Üstelik listeye alınanlar hep olumlu katkılarda bulunanlar da değil...
 Editörlüğünü Bozyaka İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesinden  Dr. Derya Şentürk'ün yaptığı Kanıta Dayalı Tıp Gazetesi Cochrane derlemelerinin Türkçe özetlerini yayınlıyor. Serbest erişim mümkün.    
 ESCMID Yönetim Kurulunun boşalacak 3 üyeliği için yapılan seçim sonuçları açıklandı. Prof. Dr. Önder Ergönül İnfeksiyon Hastalıkları alanında yönetim kuruluna seçilen iki üyeden bir olma başarısını gösterdi. Febril Nötropeni ailesi adına kendisini gönülden kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.