• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
 Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 80. yılında saygı ve özlemle anıyoruz.
 FDA kronik hepatit tedavi infeksiyonu tedavisi amacı ile ilaç geliştirilmesi için taslak kılavuz yayınladı. Kılavuzun amacı ilaç geliştirenlere yol göstermek. 
Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun...
23 yıldır yayınlanan FLORA İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Dergisi EMBASE (ELSEVIER) tarafından indekslenmeye başladı. Dergi ayrıca Türk Tıp Dizini, ve DOAJ'da indeksleniyor.
 2018 Nobel Tıp ve biyoloji ödülünü kanser tedavisinde Check-point inhibitörleri çalışmaları ile James P. Allison ve Tasuku Honjo aldı.
 Türkiye Cumhuriyeti'nin özgür ve çağdaş bir ülke olmasını sağlayan en önemli aşamalardan birisi olan 30 Ağustos Zaferi'nin 96. yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, özlem ve minnet duygularıyla anıyoruz... Falih Rıfkı Atay'ın kaleminden Büyük Taarruza İstanbul'dan Bakarken isimli bir videoyu haberimiz içeriğinde sunuyoruz. 
Tüm üyelerimizin Bayramını kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyoruz...
    International Mathematical Union tarafından her 4 yılda bir verilen Leelavati Ödülü bu yıl Ali Nesin'e verildi. Ödülün verilme gerekçesi Ali Nesin'in Türkiye'de matematik alanında toplumsal farkındalık yaratması. Bu farkındalığın en önemli kaynağı olarak ise Ali Nesin tarafından Şirince'de oluşturulan Matematik Köyü gösteriliyor.      Ödülün öyküsünü ve Ali Nesin tarafından Bilim Akademisi üyelerine yazılan teşekkür metnini haberimizde okuyabilirsiniz.
 İnfeksiyon Hastalıkları dergileri arasında Lancet Infectious Diseases 25,148 impakt faktörü değeri ile ilk sırada yer alıyor. İnfeksiyon Hastalıkları kategorisindeki 88 derginin 2017 yılına ait impakt faktörünü ekteki Excel dosyasında bulabilirsiniz.
 14-17 Haziran 2018 tarihleri arasında Stockholm'de yapılan 23. Avrupa Hematoloji Derneği (EHA) Kongresi'ne katılan delegelerden birinde henüz tiplendirmesi yapılmayan meningokokal menenjit saptandı. EHA bu konuda katılımcıları uyaran bir duyuru yayınladı. Ayrıntıları haberimizde okuyabilirsiniz.