• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
 2017 Tıp ve Fizyoloji dalinda Nobel ödülünü kazananlar açıklandı. Nobel Komitesi bu yıl ödülü Jeffrey C. Hall, Michael Rosbash ve Michael W. Young isimli araştırıcılar arasında paylaştırdı. Ödülü getiren araştırma sirkadyen ritmi kontrol eden moleküler  mekanizmalarla iliişkili. Her üç araştırmacı da ABD'deki üniversitelerde (ilk ikisi Brandeis, diğeri Rockefeller Üniversitesi) çalışıyor.
Tüm üyelerimizin Zafer ve Kurban Bayramlarını kutlar, mutlu ve huzurlu tatiller dileriz..
 Tüm üyelerimizin Ramazan Bayramını kutluyoruz...
 ESCMID içinde kurulan yeni bir grup 'Emerging Infections' konusunda aktif bilgilendirmeler yapıyor. Grubun (ESCMID EITaF) kuruluş amacı yeni ortaya çıkan infeksiyonlar ve salgınlar konusunda derneğin aktif rol almasını sağlamak ve tüm dünyada görülen yeni infeksiyonlar ve salgınlar konusunda bilgilendirmeler yapmak. Grubun yayınladığı haberlere ESCMID web sayfalarından ulaşabilirsiniz.
Ankara’da halen faaliyet göstermekte olan 200 yataklı bir özel hastane için Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı pozisyonu için başvurular kabul edilecektir. Ayrıntılar haberin içeriğinde...  
 ESCMID ve ECDC arasındaki protokole göre 15 gözlemci 4-8 Eylül 2017 tarihleri arasında ECDC'nin Stockholm'deki merkezinde 5 günlük eğitim programına katılacaklar. Programa katılım için başvurular 30 Mayıs 2017 tarihinde sonlanacak.
 Ülkemizi uygar ulusların düzeyine yükseltme ülküsünün başlangıcının yıldönümünde Ulu Önder'i özlem ve sevgiyle anıyoruz. Bayramımız kutlu olsun.
 Lancet dergisi 6 Mayıs 2017 tarihli sayısında Türkiye sağlık sistemine lişkin yeni bir makale yayınladı. Makaleye derginin web sayfalarından serbest erişim mümkün.
 Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışnın 97. yılını ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyoruz.
Desteklenecek proje alanlar: HIV, Hepatit B ve C, NASH (nonalkolik steatohepatit) ve İnvaziv Fungal Enfeksiyonlar olarak belirlendi.