• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
 Buna göre belirli hastalıklar, uygun aşı ve tedaviler olmadığı ve epidemi potansiyelleri olduğu için toplumsal acil oluşturmaktalar. Olası soruna yol açacak bilinmeyen hastalığa ise Hastalık X adı verilmekte.
Bir metaanalizde ülkeler arasında H. pylori dağılımının belirgin farklar gösterdiği vurgulanmakta. Gelişmiş ülkelerde H. pylori daha sık görülmekte.
 JAMA Network'te üzerinde çok tartışılan Vitamin ve Mineral destekleri hakkında açıklayıcı bir yazı yayınlandı. 
Erkek farelerde cep telefonu radyasyonu sonucu malign schwannoma artışı bildirilmesi üzerinde uzun süreli bir fare çalışması yapıldı. Malign schwannoma artışı yapan radyofrekans dozları ile insanların karşılaşmasının mümkün olmadığı gösterildi. İnsan çalışmaları da böyle bir etkiyi desteklememekte.
JAMA'da yayınlanan metaanalize göre plasebo verilen ya da tedavi verilmeyen kimselere göre D vitamini ve kalsiyum almanın yaşlı bireylerde kırıklara karşı yararlı etkisi yok. 
Sıtma görülmeyen Kuzey İtalya'da 4 yaşında bir kız sıtmadan öldü.
ABD'de yılda 1 milyon Salmonella kaynaklı besin zehirlenmesi ve 400 ölüm oluyor. Bu raporda da ithal edilmiş acı biberden ortaya çıkan Salmonella Anatum infeksiyonu bildirilmekte.
Göç sonrası artan TB riskini önlemek için daha çok çaba harcamak gerekiyor. Analiz Lancet Infectious Diseases'da yayınlandı.
 FDA tüketicilere yönelik barbekü kaynaklı besin kaynaklı hastalıkları önleme kılavuzu yayınladı..
Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezi ve Basel Üniversitesinde geliştirilen Epidemi İzleme açık programı NIH, UK Wellcome Trust, ve Howard Hughes Sağlık Enstitüsünden Institute $230 000 Açık Bilim Ödülü aldı. Program nextstrain.org adresinde yer almakta..