• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
 European Confederation of Medical Mycology (ECMM) ve ESCMID tarafından hazırlanan Mukormikozis kılavuzu internet üzerinden uzman görüşüne açıldı. Metni okuyup görüş bildirmek isteyenler için erişim ayrıntılarını haberimizde bulabilirsiniz...
Geniş spektrumlu beta-laktamların uzatılmış infüzyonu nötropenik olmayan hastalarda etkili ama nötropenik hastalarda çok bilinmiyor. Bu çalışma bunu araştırmakta.. 
EASL (European Association for the Study of the Liver) Hepatit C tedavi kılavuzunu yayınladı. Geçen yıl American Association for the Study of Liver Diseases ve Infectious Disease Society of America (IDSA) kendi HCV tedavi kılavuzunu güncellemişti.
IDSA ve ASCO ayaktan hastada FEN tedavi kılavuzunu güncelledi. Bu kılavuz profilaksiyi kapsamamakta. Kılavuz JCO'da yayınlandı. 
 Uzun süredir hazırlıkları devam eden Aspergillus kılavuzu Türkiye'den yazarların da katkısı ile yayınlandı. 
 ESCMID tarafından Euroepan Confederation of Medical Microbiology (ECMM) ve European Respiratory Society (ERS) işbirliği ile hazırlanan yeni Aspergillosis kılavuzunun taslağı bilim camiasının eleştiri ve görüşlerine (public consultation) açıldı...
American Thoracic Society, CDC, ve IDSA'nın Erişkin ve Çocukta TB tanı Kılavuzu yayınlandı.
ECIL-6; lösemi ve kök hücre naklinde invaziv Candidiyazis, aspergilloz ve mukormikoz tedavi kılavuzu yayınlandı.
 European Conference on Infections in Leukemia (ECIL) Grubu 5. toplantısında hazırladığı hematolojik kanserli veya kök hücre nakli yapılmış hastalarda Pneumocystis jirovecii pnömonisi (PCP) tanı ve tedavisi hakkındaki kılavuzu toplam 4 makale halinde Journal of Antimicrobial Chemotherapy dergisinin Eylül sayısında yayınladı.
 IDSA koksidiomikozis tedavi kılavuzunu yayınladı. Kılavuza Clinical Infectious Diseases dergisinin 15 Ağustos tarihli sayısında serbest erişim mümkün.