• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
ABD'de 10 yıl içerisinde HIV epidemisini elimine etmek planlarına uygun olarak FDA 2 tane HIV Kılavuzu yayınladı. Kılavuzlardan bir tanesi temas öncesi profilaksi, diğeri ise çocuklarda tedavi ile ilgili ilaç geliştirilmesini konu ediyor.
 Latent tüberkülozu olan HIV infeksiyonu olan hastalarda 1 aylık INH ve rifapentin kombinasyonu, 9 ay tek başına INH  verilmesi kadar etkin bulundu. 3000 hastada yapılan çalışma 14 Mart 2019 tarihli New England Journal of Medicine'da yayınlandı.
 Berlin ve Londra kod isimli iki hastaya Düsseldorf isimli yeni bir hasta katıldı.
TED'de yapılan bir konuşmada HIV'nin B subtipinin agresif AE subtipine kaydığını ve Filipinlerde ortaya çıkan hızlı yayılma anlatılıyor. 
 The New England Journal of Medicine dergisinin bugükü sayısında HIV infeksiyonu ve ilişkili renal hastalıklarla ilişkli bir derleme mevcut.
 1 Aralık Dünya AIDS günü nedeniyle ECDC tarafında yayınlanan rapor, WHO Avrupa bölgesinin dünyada AIDS insidensinin arttığı tek bölge olduğunu ortaya koyuyor. Bu bölgede hastaların %50'sinden fazlasına tanı hastalığın geç dönemlerinde konuyor.
HIV'li hastalarda obeziteden bağımsız olarak D.Mellitus sıklığı artıyor. 
1996'da 20 yaşında olan bir HIV'li hasta ek 19 yıl daha yaşam beklentisine sahipken, bu rakam 2011 sonunda 53 yıl, ancak.. 
İngiltere'de yayınlanan Independent gazetesi 1 Aralık Dünya AIDS günü dolayısıyla dünyadaki sağlık sorunlarına karşı farkındalığı artırmak üzere bir kampanya başlattı. Bu amaçla, gazeteye ek olarak yayınlanan bir dergide ESCMID Başkanı Murat Akova'nın da bir makalesi yayınlandı. 
 Doğumda HIV olan Fransız kız 12 yıldır antiretroviral tedavi almamasına rağmen halen remisyonda.