• Kanser Hastalarında İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar

    33 Yazar, 28 Konu, Güncel yaklaşımlar, yeni kılavuzlar devam...
    ONLINE KITAP
Bir sayfada 10 haber gösterilmektedir.
TED'de yapılan bir konuşmada HIV'nin B subtipinin agresif AE subtipine kaydığını ve Filipinlerde ortaya çıkan hızlı yayılma anlatılıyor. 
 The New England Journal of Medicine dergisinin bugükü sayısında HIV infeksiyonu ve ilişkili renal hastalıklarla ilişkli bir derleme mevcut.
 1 Aralık Dünya AIDS günü nedeniyle ECDC tarafında yayınlanan rapor, WHO Avrupa bölgesinin dünyada AIDS insidensinin arttığı tek bölge olduğunu ortaya koyuyor. Bu bölgede hastaların %50'sinden fazlasına tanı hastalığın geç dönemlerinde konuyor.
HIV'li hastalarda obeziteden bağımsız olarak D.Mellitus sıklığı artıyor. 
1996'da 20 yaşında olan bir HIV'li hasta ek 19 yıl daha yaşam beklentisine sahipken, bu rakam 2011 sonunda 53 yıl, ancak.. 
İngiltere'de yayınlanan Independent gazetesi 1 Aralık Dünya AIDS günü dolayısıyla dünyadaki sağlık sorunlarına karşı farkındalığı artırmak üzere bir kampanya başlattı. Bu amaçla, gazeteye ek olarak yayınlanan bir dergide ESCMID Başkanı Murat Akova'nın da bir makalesi yayınlandı. 
 Doğumda HIV olan Fransız kız 12 yıldır antiretroviral tedavi almamasına rağmen halen remisyonda.
 Infectious Diseases News (healio.com) web sitesinde yayınlanan bir animasyon videosu HIV virüsünün yaşam döngüsünü ayrıntılı bir biçimde açıklıyor. Özellikle HIV hastası tedavi eden klinisyenler için ilaçların temel etki mekanizmalarını anlamak açısından bu gösteri çok yararlı olabilir.
 İstanbul'da 5 eğitim hastanesinin ortak izlemiyle  oluşturulan ACTHIV-IST veritabanından seçilen 829 HIV-1 ile infekte daha önceden hiç antiretroviral tedavi almamış hastalara liişkin özellikler yayınlandı. Bu rapor şimidye dek Türkiye'den yayınlanmış en geniş olgu serisini içeriyor.
The New England Journal of Medicine dergisinin 6 Haziran tarihli sayısında yayınlanan bir makale AIDS pandemisini geçmişten günümüze özetliyor ve içinde bulunduğumuz tarih itibariyle yapılanları anlatıyor.